První odehraná utkání našich nejmladších U10

05.03.2023

Sobota 4.3.2023

SK Renocar Podolí - SKB Tišnov                                           82 : 13

SKB Tišnov  - Vlčata Žďár                                                      16 : 102

Slova trenéra:

"Tak je za námi další turnaj v rámci soutěže přípravek U10. Tentokrát jsme se vydali do Podolí u Brna, abychom se střetli s domácími a s vlčaty ze Žďáru nad Sázavou.

Bohužel z důvodů nemocí se nám poněkud změnila sestava holek, kdy část našich nejlepších hráček bohužel hrát nemohla. Na jednu stranu je to samozřejmě citelná ztráta, ale na druhou stranu zase příležitost pro další holky sbírat zápasové zkušenosti. Aby toho nebylo málo, tak jsme na zápasy odjeli místo v plném počtu 15 děvčat pouze ve 12. Doufejme, že se zdravotní situace zlepší a na další zápasy pojedeme zase v plné síle.

A teď konečně k dnešním zápasům. První zápas proti domácím nám nevyšel úplně dle našich představ. Prohra 82:13 mluví za vše. Bohužel jsme byli všude až jako druzí. Našim holkám chybí ještě více bojovnosti, ve spoustě případů necháváme míč soupeři až moc jednoduše. Vy, co jste byli na zápasech osobně, jste viděli slabiny našeho týmu. Musíme zapracovat na rychlosti a hlavně proměňování jasných šancí. Pokud už dostaneme možnost skórovat, tak ji musíme využít.

Ale aby se holky zlepšovali, tak musí slyšet svoje silné stránky, aby si věřili, že mohou vyhrát. Dnes jsem byl mile překvapen, že se spousta holek zapojovala do doskoku (konečně), dále jsme měli úseky, kdy holky zatlačili v obraně a soupeř ztrácel míče, koše jsme taky nějaké proměnili. Takže základ určitě máme a ano, hráli jsme proti klukům a Podolí z mého pohledu táhli hlavně kluci, ale jak jsem již několikrát psal, v soutěži čistě holčičí z těchto zkušeností musíme čerpat.

Druhý zápas bude stručnější, jelikož to z mého pohledu byla katastrofa. Ale tuto katastrofu by dle mě neodvrátila ani plná sestava. Prohra 16:102 ale není tak vypovídající, jako to, co jsme předvedli. To, že nejsme schopni vyhodit a předriblovat polovinu je problém, ale ......

Musíme si říct, že Žďár měl dvě pětky, jednu pouze holky a druhou pouze kluky. První čtvrtinu, kterou hrála pouze děvčata, jsme jasně ovládli a na tomto musíme stavět. Bojovnost holek, rychlost a schopnost zakončit je něco, co nám v první čtvrtině rozhodně nechybělo. Bohužel, od druhé čtvrtiny byl konec zápasu. Kluci ze Žďáru nám ukázali úplně jinou ligu basketbalu přípravek. Byli rychlejší a bojovnější. Naše holky se ani nestačili podívat na míč a už byli bez něj. Byl to demotivující zápas jak pro holky tak i pro mě. Ale opět si musíme říct, že nebýt kluků, ten zápas by byl v horším případě dramatický, v lepším jasně náš.

Tak nám nezbývá, než zvednout hlavu, oklepat se z tohoto víkendu a dívat se směrem dopředu a ne vzad.

Příští zápasy hrajeme doma a tak se na ně musíme náležitě připravit. Věříme v plné tribuny, které nám v našem snažení určitě také pomohou.

Děkuji všem za podporu jak na dálku tak i osobně na místě. A také děkuji všem řidičům.

S pozdravem

Jarda Pařízek"


Sobota  11. 2. 2023

Brno - SKB Tišnov                                                                 30 : 42

Lanžhot  - SKB Tišnov                                                          14 : 26

Jiskra Kyjov - SKB Tišnov                                                     60 : 4


Víkend 7. 1. - 8. 1. 2023

BBK Blansko - SKB Tišnov                                                      54:17

BK Spartak Uherský Brod - SKB Tišnov                                 60:10

Skokani Brno - SKB Tišnov                                                     60:16

BK Sojky Pelhřimov - SKB Tišnov                                           42:16

Slova trenéra: 

"Tak je za námi první hrací (a řekl bych velmi náročný) víkend a pro některé holky vůbec první zkušenost ze zápasem mimo Tišnov a mimo soupeře, které znají.

Sobota byla z mého pohledu náročnější než neděle (dlouhé cestování, pozdní doba zápasů), ale holky makaly, co jim síly stačili. Bohužel se to ve výhru neproměnilo, ale z mého pohledu to nebyli soupeři, kteří by se nedali porazit. Jakmile trochu zabereme na tréninku a doladíme nějaké věci, tak v odvetách je můžeme ještě více potrápit.

Co se neděle týče, tak cestování už nebylo tak hrozné a i termíny zápasů byly za mě OK. Mám na tyto zápasy podobný názor jako na sobotu. Holky určitě herně nepropadly, jen je strašně znát, že to pro některé z nich jsou první zápasové krůčky. Těší mě, že ikdyž hráli v zápasech proti klukům, tak se jich nezalekli a bojovali s nimi, jako se sobě rovnými. Oba nedělní zápasy nám ukázali, že se nemusíme stydět za to, co jsme se prozatím naučili. Jen, jak jsem již psal, musíme ladit detaily, abychom využili na maximum potenciál holek.

Vy, co jste byli na zápasech osobně, jste viděli co se holky naučili a i naopak, co ještě musí dohnat. Byl bych rád, kdybyste se o tom pobavili i doma s holkama, aby věděli, že to co se je snažíme naučit a co jim říkáme aby dělali, není jen náš názor, ale že to vidí i lidé v publiku. Třeba se nad tím více zamyslí a v příštích zápasech a trénincích na tom budou ochotněji pracovat.

Jak jsem ale psal, holky se rozhodně nemají za co stydět a za mě předvedli dobrou hru.

Chci poděkovat všem rodičům, kteří se rozhodli obětovat svůj víkendový volný čas a na zápasy s námi vyrazili a pomohli nám se na zápasy dopravit. Taktéž samozřejmě za vytvoření výborné atmosféry v publiku."


Víkend 21. 1. 2023

SKB Tišnov - Sokol Babice                                                      61:35

SKB Tišnov - Sokol Šlapanice                                                 45:47

Slova trenéra: 

"Tak z prvního herního víkendu jsme se oklepali, něco mezitím natrénovali a dostali se do druhého zápasového víkendu. Tentokrát jsme nemuseli nikam cestovat a hráli jsme "doma", v Tišnově. Na řadě byli soupeři z Babic a Šlapanic.

Jelikož den začal překvapením ve formě čerstvého sněhu na silnicích, tak jsem se bál, aby všichni hráči - jak domácí, tak i hosté, dorazili v pořádku a hlavně připraveni na zápasy. Ze soupisky nám na poslední chvíli odpadlo pár hráček, ale díky vyššímu počtu než o minulém víkendu, jsme se s tím porvali více než dobře.

První ranní zápas jsme začali proti Babicím, které byli ve stejné situaci, jako my minule - pouze 10 hráčů, ale opět mix holek a kluků. Naše holky se jich nezalekli a ukázali, že se zase posunuli ve svých schopnostech a zkušenostech dál. Měli jsme zde opět nějaké nováčky co se zápasových zkušeností týče, ale musím říct, že se s tím porvali dobře. V zápase jsme nastříleli přes 60 bodů a zasloužené vyhráli. I přes počáteční nervozitu holky ukázali, že se jen tak někoho nezaleknou.

Druhý zápas byl proti Šlapanicím, které byli opět mixované holky a kluci a měli mírnou výškovou převahu. Zápas jsme začali hodně nervózně a od začátku tahali za kratší stranu provazu. Po třech čtvrtinách jsme prohrávali o 13 bodů, ale holky to nevzdali a nalezli v sobě ještě poslední zbytky sil a pokusili se zápas zdramatizovat. Dokonce jsme se na chvíli dostali i dovedení, ale bohužel jsme nakonec prohráli o pouhé 2 body.

Všechny holky, které se dnes do zápasu zapojili, mohou být hrdé na to, co dnes předvedli. Ano, v zápasech byla spousta chyb, ale nikdo na hřišti to nevzdal a pořád bojoval. Jsem hrdý na vše, co dnes holky v zápasech předvedli. Doufejme, že jim dnešní zápasy ukázali, že vyhrávat můžeme."