Basket Ostrava Cup 2023 s tišnovskou účastí

15.06.2023

O druhém červnovém víkendu jsme se vydali do Ostravy na 11. ročník basketbalového turnaje Basket Ostrava Cup 2023. Podařilo se nám na tuto akci složit dvě družstva - mix našich nejmladších U10 a děvčata U12.

Na turnaj jsme vycestovali vlakem z Tišnova s přestupem v Brně. Cesta utekla jako voda a po rychlém ubytování jsme šli na oběd do místní restaurace. Po doplnění dostatečného množství energie jsme vyrazili směr sportovní hala, abychom obhlídli jak prostředí, tak i naše soupeře. Celý turnaj se konal na ostravském výstavišti ve zbrusu nově postavené sportovní hale, takže prostředí bylo super. Teď to ještě vylepšit dobrými výkony :-).

V kategorii nejmladších jsme poměřili síly s čistě dívčím týmem z polské Racibórze, mixem ze slovenské basketbalové školy Luko a s domácími nejmenšími Ostraváky a Ostravačkami. V základní skupině jsme nejprve podlehli dravému týmu z Polska 10:41, kdy jsme nestíhali rychlému tempu polských děvčat. Do druhého zápasu jsme nastoupili proti domácím a po dobrém výkonu jsme si připsali první výhru v turnaji 33:19. Skupinu jsme uzavírali se slovenským týmem BŠ Luko. Zápas jsme bohužel prohráli 13:36 a tak nezbývalo, než se pořádně připravit na rozhodující zápas o třetí místo ve skupině. Zápas se nám bohužel moc nepodařil a domácí Basket Ostrava nás v odvetě porazil 21:12.

V kategorii U12 jsme měli ve skupině pouze dva soupeře - domácí Ostravu a sousední Opavu. Skupina se poněkud zmenšila z důvodu odhlášek na poslední chvíli. Aby si děvčata ale zahrála co nejvíce zápasů, dostali možnost poměřit síly i se staršími děvčaty kategorie U13 - Frýdek a polská Wisla.

Turnaj jsme začali proti týmu Opavy. Týmu, který se nám minulý rok podařilo porazit v dramatické koncovce. Letos jsme však tento zápas nezvládli, ale i přes nepříznivý výsledek 13:42 nebyla naše hra vůbec špatná. Druhý zápas proti nám postavil domácí Ostravu. Bohužel byla i Ostrava nad naše síly, ale opět jsme se prezentovali, z mého pohledu, hezkým basketbalem. Výsledek 63:19 nevypadá nijak hezky, ale díky předvedenému výkonu jsme ze zápasu odcházeli s hlavou vztyčenou. Tímto zápasem byla uzavřena skupina a následovaly přípravné zápasy se staršími U13. V prvním zápase jsme nastoupili proti děvčatům z Frýdku. Prohra 19:63 nám ukázala, že máme stále na čem pracovat. Na druhou stranu s jakou statečností a bojovností holky soupeři vzdorovaly, musím říct klobouk dolů. Poslední zápas této kategorie a celkově celého turnaje jsme svedli s týmem Wisla. Zápas skončil 22:59 ve prospěch soupeře, ale stejné jako v předchozím zápase se holky starších hráček vůbec nezalekly a bojovaly co mohly.

Celkově byl turnaj velmi podařený, jak organizačně tak i herně. Výkony obou družstev byly velmi dobré a pokud se budeme účastnit i v dalších letech, mají se naši soupeři na co těšit.

Trenéři SKB Tišnov