Další cenná zkušenost našich dívek kategorie U10

28.05.2023

Sobota 4.3.2023

SK Renocar Podolí - SKB Tišnov                                                                                             82 : 13

SKB Tišnov  - Vlčata Žďár                                                                                                        16 : 102


Slova trenéra:

"Ahoj / Dobrý den,

tak jako je u mě zvykem, zasílám krátké poznatky z dnešních zápasů.

Opět jsme se potkali se soupeři, kteří byli složení hlavně z kluků. Což nám opět dělalo obrovské problémy.

První zápas proti Vyškovu začal velice vyrovnaně a holky do něj skočily po hlavě a bojovaly o každý míč. Jak jsem ale psal, pak se projevilo rozdílné složení družstev a hráči Vyškova pomalu navyšovali svoje skóre. Naše holky ale nic nevzdávaly a pokračovaly ve vysokém nasazení. Tento zápas nám ale zase ukázal další slabinu našeho týmu. Tou je orientace v obraně. Už dokážeme dostat míč na útočnou polovinu, ba dokonce dokážeme dostat míč pod koš či do koše soupeře, ikdyž proti nám jsou kluci. Myslím, že jsme se i rychlostně trochu zlepšili, bohužel v obraně nám nastávají problémy. Opět ale máme na čem zapracovat a zlepšovat se do příštích zápasů. Výsledek z prvního zápasu pro nás nebyl příznivý, ale nebylo to opět nic hrozného. Stále ukazujeme, že jsme schopni hrát i proti klukům, kteří jsou od přírody dravější a bojovnější oproti holkám, a držet s nimi krok.

Do druhého zápasu jsme nastupovali po hodině a půl pauzy a báli jsme se, že se to na holkách projeví. Opak byl ale pravdou, do zápasu jsme naskočili a celé tři čtvrtiny jsme drželi se soupeřem krok. Bojovali jsme, skórovali jsme a dokonce jsme i skvěle bránili nejlepší hráče soupeře. Koncovka zápasu nám ovšem nevyšla dle našich představ a nepodařilo se nám dotáhnout ho do vítězného konce. Nic to ale nemění na tom, že se holky soupeře zase nezalekly a rvaly se o výsledek celý zápas. Opět se bavíme o tom, že tým z Brna měl v sestavě minimum holek a tým stavěl na klucích a i z toho důvodu jsem na holky pyšný, že tak zvládly soupeře trápit.

Vy, co se zápasů účastníte doma i venku, vidíte pokrok, který jsme zatím v sezóně zvládli. Z holek, které se bály proti klukům hrát, jsou aktuálně holky, které družstva kluků trápí a nenechávají jim nic zadarmo.

Za družstvo moc děkujeme skvělé atmosféře v publiku a obrovskou podporu, kterou holky potřebují (stejně jako já) a doufám, že na poslední turnaj sezóny do Žďáru pojedeme v početném zastoupení jak hráček tak i rodičů/fanoušků.

Už jsem to psal a napíšu to znovu, můžete být na svoje děti hrdí, že se nevzdávají a bojují.

Děkuji

S pozdravem

Jarda Pařízek"