Stylové zakončení sezóny našich nejmladších

30.05.2023

V pátek 26.5.2023 jsme v rámci kategorie U10 uspořádali trénink hráček s rodiči. Tréninku se účastnilo přes 30 dvojic. Trénink jsme směřovali jak k souboji generací - hráčky versus rodiče, ale i ke spolupráci. Ze začátku jsme si dali krátkou rozcvičku pod vedením dětí a následně jsme šli do soutěží. 

Utkali jsme se s dětmi v závodech na polovině hřiště, a to jak s kužely, tak i bez nich, jen čistě na rychlost. Samozřejmě jsme to museli trochu ztížit, aby to nebylo tak jednoduché. Takže čistý sprint, následně sprint se dvěma lehnutími na břicho. Pak jsme přidali již zmiňované kužely a šli jsme klasický slalom bez míče, slalom s driblingem a nakonec slalom s kutálením míče. 

Jakmile jsme skončili první fázi tréninku, šli jsme již na souboje ve střelbách na koš. Rodiče samozřejmě na klasický vysoký koš s míči, které jim náleží - velikosti 6 a 7. Holky měly nízký koš a míče 5. První souboje byly v dvojtaktech a s cílem proměnit co nejrychleji požadované množství košů. 

Ač se mi to neříká lehce, tak nás ve dvojtaktech holky porazily. Po několika sériích dvojtaktů, jak zprava tak i zleva, nás čekala soutěž v trestných hodech. Tentokrát jsme měli 5 minut na proměnění co nejvíce košů. V této disciplíně nastaly zmatky v počtech na straně holek, ale jako hlavní trenér a rodič jsem nestraně rozhodl o výhře rodičů. Trestné hody nám ukončili další fázi a následovala již zmiňovaná spolupráce. Na tuto část tréninku jsme měli definovány dvě soutěže pro všechny týmy ve složení rodič + dítě. 

Jako první jsme závodili v trakaři, kdy rodič řídil a dítě dělalo trakař. Jako druhá soutěž byla dětmi oblíbená podlézaná. Kdy musel na střídačku rodič a dítě podlézat pod nohama. Pro děti hračka, pro rodiče už tolik ne. 

Před samotným finále jsme si ještě zasoutěžili všichni proti všem ve vypichované a následoval zápas rodičů proti dětem. U rodičů jsme museli trochu upravit podmínky, kdy nemohli driblovat a bránit střelbu s rukama nad hlavou. 

Holky měli klasická basketbalová pravidla. Jednotlivé pětky byly vždy ve složení 5ti rodičů proti svým dětem a vždy se museli bránit vzájemně. Za trenérský tým byla tato akce velice povedená. 

Dle reakcí rodičů a dětí si myslím, že i z jejich strany se akce vydařila. Tímto bych chtěl poděkovat všem rodičům, jak za účast, tak i za dosavadní i budoucí spolupráci. Doufám, že bude pokračovat minimálně v takovém duchu, jako doposud.